Infolinia pn-pt 8.00 – 16.00

Gaz Dla Biznesu

Zbiorniki na gaz płynny mają wiele zastosowań. Nie tylko dostarczają energii do prywatnych domów i posesji. Są także coraz częściej wykorzystywane przez przedsiębiorców. Zasilają np. obiekty turystyczne, gastronomiczne, produkcyjne, rolnicze i wiele innych. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziecie na naszym blogu #WartoWiedzieć

GAZ DLA FIRM
W tym wpisie poruszamy bardzo ważny problem, a w zasadzie dylemat, przed którym często stają przedsiębiorcy. Chodzi o to, które źródło energii jest najbardziej opłacalne, stabilne i perspektywiczne? Poniżej przedstawiamy argumenty przedstawiające korzyści z wyboru LPG jako źródła energii dla firmy. Gaz dla przedsiębiorców to jeden z najistotniejszych czynników niezbędnych do funkcjonowania przedsiębiorstwa czy nawet małej firmy, dlatego decydując się na takie źródło zasilania warto rozważyć wiele aspektów.


UNIWERSALNOŚĆ
Niezależnie od branży, wielu przedsiębiorców decyduje się na zasilanie przy wykorzystaniu gazu płynnego. Zastosowanie zbiorników LPG sprawdza się zarówno przy prowadzeniu gastronomii, hoteli, kempingów, hal i obiektów magazynowych, jak i w gospodarstwach rolnych, zakładach produkcyjnych, przetwórczych i wielu innych. Ta uniwersalność wynika przede wszystkim ze specyfiki eksploatacji takich urządzeń, które są niezawodne oraz łatwe w użyciu. Jest to rozwiązanie bardzo racjonalne nie tylko tam, gdzie potrzebne jest standardowe ogrzewanie, ale także w obiektach, w których wytwarzane jest ciepło niezbędne do procesów produkcyjnych i przemysłowych.


NIEZALEŻNOŚĆ
Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na zbiorniki LPG? – przede wszystkim stają się samowystarczalni energetycznie. Dzięki temu mają własny gaz, są niezależni od sieci gazu ziemnego oraz mają niezakłócony dostęp do swoich zasobów. Ponadto nie są uzależnieni od jednego dostawcy. Posiadając własne zbiorniki sami decydują,
którego dostawcę wybrać – takiego, który jest wiarygodny, stabilny cenowo, posiada surowiec wysokiej jakości, wydajny energetycznie, spełniający wymagane normy itd. Dzięki temu przedsiębiorca sam decyduje od kogo kupuje gaz i na jakich warunkach.


STABILIZACJA
Korzystając z własnych zasobów gazu płynnego ze zbiorników, przedsiębiorcy mogą kalkulować swoje koszty w perspektywie długoterminowej bez obawy, że np. podczas sezonu, czy w trakcie wzmożonej aktywności, ceny gazu lub jego dystrybucji wzrosną. W przypadku korzystania z własnych zbiorników LPG takich niespodzianek nie ma. Nasze dotychczasowe doświadczenia wskazują, że przedsiębiorcy potrafią miarodajnie oszacować zużycie surowca i dokonać zakupu gazu w odpowiednim czasie i po atrakcyjnej cenie. W wielu przypadkach jest to zakup raz na rok, a nawet dłużej – w zależności od liczby zbiorników i zapotrzebowania energetycznego przedsiębiorstwa. Daje to stabilizację i pomaga w prowadzeniu biznesu bez obaw o nagły wzrost kosztów.


EKOLOGIA
Firmy zasilane gazem płynnym pozostawiają po sobie o wiele mniejszy tzw. „ślad węglowy”. Stają się bardziej przyjazne dla środowiska, a przez to wpisują się w światowe trendy, aby ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Świadczy to także o odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa, a co za tym idzie sprzyja rozwojowi jego pozytywnego wizerunku, który ma istotne znaczenie w budowie wiarygodności firmy i jej pozycji na rynku.

Podziel się:
Więcej aktualności
Napisz do nas