Infolinia pn-pt 8.00 – 16.00

Gaz płynny na każdą porę roku

W dzisiejszym świecie, gdzie nieprzewidywalność pogody i zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej odczuwalne, niezawodność źródła ciepła w naszych domach i przedsiębiorstwach nabiera nowego znaczenia. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności ze względu na swoją niezawodność i wszechstronność, jest gaz płynny.

Efektywność LPG
Jakiekolwiek dyskusje na temat źródeł ciepła w aspekcie warunków pogodowych, zawsze warto rozpocząć od efektywności ogrzewania. Gaz płynny charakteryzuje się wysoką kalorycznością, co oznacza, że nawet niewielkie ilości tego paliwa są w stanie wygenerować dużą ilość ciepła. Ma to szczególne znaczenie, gdy temperatury spadają poniżej zera. Im większy mróz, tym większe zapotrzebowanie na energię cieplną. W takich sytuacjach kaloryczność spalania gazu płynnego wypada korzystniej w stosunku do innych źródeł ciepła, chociażby tych korzystających z energii elektrycznej.

Niezależnie od pogody
W przeciwieństwie do systemów grzewczych opartych na elektryczności, które mogą być narażone na przerwy w dostawie prądu podczas ekstremalnych zjawisk pogodowych, systemy oparte na gazie płynnym są znacznie bardziej niezawodne. Zbiorniki gazu płynnego są zlokalizowane na terenie nieruchomości, co zapewnia stały dostęp do paliwa bez względu na warunki zewnętrzne. Użytkownicy gazu płynnego nie muszą się martwić ani opadami śniegu, deszczu, czy wiejącym wiatrem. Jeśli chodzi o temperatury, to standardowe zbiorniki na gaz płynny mogą zwykle pracować w przedziale od – 20 do +40 stopni Celsjusza. Dodamy, że propan może przechodzić do stanu gazowego w temperaturach nawet do – 40 stopni Celsjusza.

Niezależnie od zawirowań ekonomicznych

Stosowanie propanu jako źródła ciepła jest rozwiązaniem bardzo stabilnym. Przede wszystkim użytkownicy stają się samowystarczalni energetycznie. Dzięki temu mają własny gaz, są niezależni od sieci gazu ziemnego oraz mają niezakłócony dostęp do swoich zasobów przez wszystkie pory roku. Ponadto nie są uzależnieni od jednego
dostawcy. Posiadając własne zbiorniki sami decydują, którego dostawcę wybrać. No i chyba najważniejsze jest to, że korzystając z własnych zasobów gazu płynnego ze zbiorników, mogą kalkulować swoje koszty w perspektywie długoterminowej bez obawy, że np. podczas sezonu, czy w trakcie wzmożonej aktywności, ceny gazu czy prądu wzrosną. W przypadku korzystania z własnych zbiorników LPG takich niespodzianek nie ma. Osoby, które już dłużej eksploatują zbiorniki na gaz płynny, doskonale wiedzą, jak oszacować zużycie surowca oraz kiedy i u kogo dokonać zakupu gazu, aby zapłacić jak najmniej.

Podsumowując – po raz kolejny potwierdza się fakt, że posiadanie własnego zbiornika gazu płynnego jest rozwiązaniem stabilnym i optymalnym. Piszemy o tym dlatego, ponieważ podjęcie decyzji o wyborze źródła ciepła powinno być zawsze poprzedzone analizą, która nie tylko uwzględnia ceny, ale także bierze pod uwagę szereg innych parametrów decydujących o długotrwałym, bezpiecznym i spokojnym użytkowaniu.

Podziel się:
Więcej aktualności
Napisz do nas