Infolinia pn-pt 8.00 – 16.00

Wybierz gaz płynny spełniający wymogi PN-C-96008;1998

Propan techniczny, czyli gaz płynny, który dostarczamy do Waszych zbiorników spełnia standardy określone polską normą PN–C–96008;1998. To oznacza gwarancję jakości, czystego spalania oraz sprawnego i długiego użytkowania instalacji gazowej.

Polska norma PN–C–96008;1998 ustala wymagania i metody badań gazów skroplonych, w tym propanu technicznego. W szczególności chodzi tu o skład i czystość. Dlatego, zamawiając gaz na naszym portalu „Gaz dla Ciebie” otrzymujecie Państwo surowiec o najwyższej jakości, który należy do najbardziej wydajnych i najczystszych źródeł energii. Zawiera on co najmniej 90% propanu, posiada największą wartość opałową w porównaniu z innymi źródłami energii, a jego spalaniu nie towarzyszy emisja dwutlenku siarki oraz pyłów.

Tankując gaz płynny wysokiej jakości zapewniacie sobie Państwo dużą wydajność energetyczną i jednocześnie redukujecie swoje koszty. Dlaczego? ponieważ tańszy produkt może być słabej jakości i w rezultacie zużyje się go o wiele więcej, niż zamierzano. Ponadto słabe jakościowo paliwo szybciej się kończy i trzeba będzie kupować je częściej. Co gorsza – paliwo, które nie przeszło odpowiednich badań może być zanieczyszczone, albo po prostu posiadać większą zawartość butanu, co zwłaszcza w niższych temperaturach może prowadzić do awarii instalacji gazowych i pieców.

Ponadto spalanie gazu, który nie spełnia kryteriów najwyższej jakości, jest mniej wydajne i nie gwarantuje efektywnego ogrzania Państwa domów. Jego wartość opałowa jest mniejsza i finalnie okazuje się, że bilans koszt – efekt staje się niekorzystny. Dlatego, jeśli planujecie Państwo najbardziej ekonomiczne i wydajne rozwiązanie, to wybierajcie LPG spełniający najwyższe standardy, a przede wszystkim kryteria określone polską normą PN–C–96008;1998.

Podziel się:
Więcej aktualności
Napisz do nas