Infolinia pn-pt 8.00 – 16.00

Najczęściej zadawane pytania

gazdlaciebie.pl to pierwszy taki serwis w Polsce, dzięki któremu będziecie Państwo mogli kupować gaz do własnych zbiorników przez Internet na terenie całego kraju. Dlatego z chęcią podpowiemy jak z niego korzystać i na czym polega zamawianie gazu przez Internet. Aby wyjaśnić i uprościć cały proces przygotowaliśmy zbiór odpowiedzi na ewentualne pytania. Jest to baza wiedzy zawierająca wiele ważnych informacji oraz przydatnych wskazówek dotyczących dostaw gazu płynnego od gazdlaciebie.pl
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt e-mail: info@gazdlaciebie.pl Dzięki temu będziemy mogli sukcesywnie udoskonalać nasz serwis i zamieszczać kolejne pytania wraz z odpowiedziami, aby zapewnić Państwu jak największy komfort korzystania z naszych usług.

Ogólne

– szybki i nieskomplikowany proces zamawiania;
– brak zobowiązań umownych;
– doskonała obsługa Klienta;
– bezpieczne opcje płatności;
– rozsądne i przejrzyste ceny;
– dostawy na terenie całego kraju.

Abyśmy mogli przyjąć od Państwa zlecenie na dostawę gazu, wystarczy skorzystać z kalkulatora ceny dostępnego na stronie głównej sklepu (tutaj) i wypełnić formularz zamówienia. W pierwszej kolejności na stronie główniej gazdlaciebie.pl wypełniają Państwo dane dotyczące regionu dostawy, wielkości zbiornika oraz ilości, którą mamy Państwu dostarczyć. Po wypełnieniu formularza głównego i zaakceptowaniu wyliczonej ceny przechodzą Państwo do kolejnego formularza, w którym uzupełniają Państwo swoje dane osobowe oraz akceptują po zapoznaniu się z treścią załączone do niego oświadczenia. Końcowym etapem zamówienia dostawy
gazu jest przejście do płatności elektronicznych i dokonanie zapłaty za zamówioną dostawę.

Rozróżniamy dwa typy zbiorników pod względem ich montażu: naziemne i podziemne. Zbiornik podziemny wymaga najmniej miejsca i zapewnia dobrą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli jednak jest wystarczająco dużo miejsca, zbiornik LPG może być również zainstalowany nad ziemią.
Armatura zbiornikowa musi być zabezpieczona przed dostępem osób nieupoważnionych. Może to być zapewnione przez zamykaną pokrywę zaworu lub zamykaną pokrywę studzienki albo, w szczególnych przypadkach, przez ogrodzenie miejsca instalacji. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika zabrania się posługiwania otwartym płomieniem i palenia tytoniu. Teren wokół zbiornika musi być wolny od roślinności (drzewa, krzewy). Tylko w ten sposób można zapewnić łatwy dostęp do zbiornika w każdej chwili.
Bezpośredni obszar wokół armatury zbiornikowej musi być zawsze wolny od źródeł zapłonu, takich jak połączenia elektryczne i inne urządzenia pod napięciem. Podczas procesu napełniania bezpośrednie otoczenie zbiornika oraz cysterny musi być wolne od źródeł zapłonu, a urządzenia elektryczne i inne źródła zapłonu znajdujące się w dalszym otoczeniu muszą być wyłączone z eksploatacji.
Zbiorniki umieszczone nad ziemią mają specjalną powłokę lakierniczą, która odbija promienie słoneczne. Muszą one być utrzymywane w czystości, aby były chronione przed nagrzewaniem.

Dopuszczalne odległości zbiornika od budynków i innych obiektów typu garaż, budynek gospodarczy, warsztat itp. użyteczności publicznej określono w §179 rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 14 listopada 2017 r. i wynoszą one odpowiednio:
– 3 m przy pojemności 2700 l – (naziemny) oraz 1 m (podziemny),
– 5 m przy pojemności 4850 l – (naziemny) oraz 2,5 m (podziemny),
– 7,5 m przy pojemności 6400 l – (naziemny) oraz 3 m (podziemny).

Odległość zbiorników z gazem płynnym od granicy działki budowlanej z tymi zbiornikami powinna wynosić:
– 1,5 m przy pojemności 2700 l – (naziemny),
– 2,5 m przy pojemności 4850 l – (naziemny),
– 3,75 metra przy pojemności 6400 l – (naziemny).

Niezależnie od wielkości i rodzaju zbiornika powinny być one umieszczone w odległości:
– 5 m od wszelkich studzienek np. kanalizacyjnych, teletechnicznych i zagłębień terenu,
– 3 m od linii elektroenergetycznej lub sieci trakcyjnej do 1 kV,
– 15 m od linii elektroenergetycznej lub sieci trakcyjnej równym lub większym od 1 kV.

Dobór pojemności zbiornika na gaz powinien być ściśle związany z wielkością domu i działki oraz liczbą mieszkańców. Najczęściej dla standardowego domu mieszkalnego stosuje się zbiorniki o pojemności 2700 litrów.
Jeśli są Państwo właścicielami dużego domu oraz dużej działki, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest wybór zbiornika o większej pojemności np. 4850 litrów. Jego cena jest wyższa, ale tym samym pozwala na spore oszczędności poprzez jedno tankowanie gazu rocznie w najniższej cenie.

Dane techniczne zbiornika (producent, numer zbiornika, rok budowy, dopuszczalne nadciśnienie robocze, maksymalna zawartość itd.) znajdują się na tabliczce znamionowej. Jest ona wyraźnie widoczna na bocznym brzegu zbiornika (widok okrągły) w pobliżu armatury w przypadku zbiornika naziemnego lub w szybie włazu w przypadku zbiornika podziemnego. Dane techniczne zbiornika znajdują się również w książce rewizji zbiornika (dla zbiorników montowanych przed 2020 r.).

– rewizja zewnętrzna podczas eksploatacji zbiornika – co 3 lata.
– rewizja wewnętrzna – co 6 lat dla zbiorników podziemnych i – co 12 lat dla zbiorników naziemnych.
– próba ciśnieniowa (wytrzymałości) zbiornika co 12 lat.
– kontrola działania zaworów bezpieczeństwa 1 raz na 12 miesięcy oraz 1 raz na 9 lat w obecności inspektora UDT

Urząd Dozoru Technicznego (UDT) jest państwową osobą prawną działającą w obszarze bezpieczeństwa urządzeń technicznych w oparciu o szereg aktów prawnych, przede wszystkim ustawę z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym.

Gaz grzewczy propan, inaczej LPG, to skroplony gaz petrochemiczny, gazol – produkt rafinacji ropy naftowej, używany jako gaz grzewczy i spalany w tej postaci, ale przechowywany i transportowany w pojemnikach pod ciśnieniem w postaci ciekłej. Gaz LPG to paliwo czyste, wygodne w eksploatacji i stosowane w urządzeniach całkowicie zautomatyzowanych i bezobsługowych. Jest jednym z paliw ekologicznych, gdyż nie zawiera popiołu.

gazdlaciebie.pl dostarcza Państwu gaz płynny propan zgodny z polską normą PN-C-96008;1998. Gaz płynny produkowany zgodnie z tą normą to gwarancja niezmiennej jakości, a tym samym pewność doskonałego spalania i optymalnego wykorzystania gazu płynnego w Państwa domu. Ponadto ogrzewanie domu dobrej jakości gazem wpływa na żywotność urządzeń grzewczych oraz zbiornika.

Polska norma PN-C-96008;1998 to norma dotycząca jakości gazu płynnego. Stanowi ona między innymi, że gaz płynny musi składać się w co najmniej 90% z propanu. Dla Państwa to gwarancja stałej jakości, czystego spalania oraz sprawnego i długiego użytkowania instalacji gazowej.

Pod względem wartości opałowej, 1 kg gazu propanowego odpowiada:
– 1,30 l oleju opałowego
– 1,58 kg węgla kamiennego
– 12,9 kWh energii elektrycznej
– 2,6 kg pelletu drzewnego

Tak – mimo tego, że sam gaz płynny jest bezwonny, to specjalnie do niego dodana substancja silnie nawoniona sprawia, że najmniejsza ilość ulatniającego się gazu jest natychmiast wyczuwalna.

Należy:
– jak najszybciej zawiadomić serwisanta technicznego o zaistniałej sytuacji;
– uzgodnić z nim dalszy ciąg postępowania;
– w skrajnie niebezpiecznej sytuacji (duży wyciek gazu potwierdzony syczeniem) należy zakręcić zawór poboru fazy gazowej na zbiorniku oraz zamknąć główne urządzenie odcinające na lub w budynku (obrócić w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara).
– do czasu przybycia serwisanta technicznego zabezpieczyć miejsce wycieku gazu przed pożarem oraz powiadomić o zaistniałej sytuacji współmieszkańców.
– unikać otwartego ognia (zapalniczki) oraz iskier, które powstają między innymi podczas palenia papierosów.
Nigdy nie należy polewać miejsca, z którego ulatnia się gaz silnym strumieniem wody!!!
Odpowiednie środki gaśnicze to: piana, proszek, piasek lub ziemia.

Na cenę gazu mają wpływ różne czynniki, które zostały opisane w odrębnym rozdziale (TUTAJ). Podpowiadamy jednak jak można w prosty sposób zminimalizować nadmierne zużycie gazu.
Prawidłowe ogrzewanie pomieszczeń ma bardzo wielkie znaczenie dla naszego budżetu oraz zdrowia. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca następujące wartości dla idealnej temperatury poszczególnych pomieszczeń domowych:
– Łazienka: 22-24°C
– Pokój dzienny i gabinet: 20°C
– Pokój dziecięcy: 20-24°C
– Kuchnia: 19°C
– Sypialnia: 18°C

Każdy stopień wyższej temperatury w pomieszczeniu powoduje dodatkowe koszty ogrzewania w wysokości ok. 6%, dlatego warto zaopatrzyć swoje grzejniki w opcję regulacji temperatury tzw. termostaty, najlepiej elektroniczne. Montując nawet na starym grzejniku głowicę elektroniczną można ustawić temperaturę z dokładnością do 0,5°C i zaprogramować emisję ciepła na cały tydzień, uwzględniając zmiany pory dnia i zwyczaje mieszkańców. Nowoczesne termostaty mogą też same regulować moc grzania zależnie od warunków zewnętrznych – ocieplenia lub ochłodzenia, działania promieni słonecznych, itp.

Poniżej przedstawiamy przydatne wskazówki, co można zrobić, aby rachunki za ogrzewanie były niższe:
– nie należy dopuszczać do wychłodzenia pomieszczeń, ponieważ późniejsze ich ogrzanie wymaga większego przepływu wody grzewczej, a tym samym powoduje nieproporcjonalnie wysokie koszty.
– przed dłuższym wyjazdem z domu nie należy wyłączać ogrzewania w sezonie zimowym. Zalecane jest obniżenie temperatury o kilka stopni, ale nie mniej niż do 15°C.
– grzejniki nie powinny być zakrywane przez meble lub zasłony. Należy również upewnić się, że zapewniona jest optymalna cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu.
– można także na noc zasłonić okna roletami (zewnętrznymi jak i wewnętrznymi), aby utrzymać ciepło wewnątrz budynku.
– w celu wymiany powietrza w pomieszczeniach, a tym samym zmniejszenia wilgotności, należy je kilkakrotnie krótko i intensywnie wietrzyć przez okres do 10 minut (w tym czasie ogrzewanie powinno być wyłączone). Nie należy wietrzyć w sposób ciągły poprzez uchylanie okien.
– obserwujmy temperaturę grzejników. Jeżeli grzejnik nie nagrzewa się odpowiednio po przekręceniu zaworu termostatu, należy go odpowietrzyć. Może być konieczne uzupełnianie wody.
– warto zwracać szczególną uwagę na zużycie ciepłej wody. Dzięki rozważnemu zużyciu ciepłej wody oszczędzą Państwo na kilku rachunkach: koszty paliwa, koszty wody i opłaty za ścieki.

Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności. Jednak już teraz możemy poinformować, że Państwa dane będą przechowywane w bezpiecznym miejscu i nie będą przekazywane osobom trzecim w celach reklamowych.

Gazdlaciebie.pl jest marką należącą do BAŁTYKGAZ Sp. z o. o. – firmy o silnej pozycji na rynku dostaw gazu, posiadającej wieloletnie doświadczenia, szeroką sieć źródeł zaopatrzenia, magazyny gazu płynnego oraz rozwiniętą współpracę z firmami logistycznymi. Nasz serwis gazdlaciebie.pl korzysta więc z potencjału i atutów firmy, która gwarantuje bezpieczeństwo i jakość dostaw.

W razie jakichkolwiek pytań można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 pod bezpłatnym numerem telefonu 000-000-000, pocztą elektroniczną pod adresem gazdlaciebie@gazdlaciebie.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

Prosimy pamiętać, że nie przyjmujemy zamówień przez telefon. Podane powyżej kontakty służą tylko i wyłącznie do udzielania odpowiedzi na pytania związane z zamówieniami za pośrednictwem strony internetowej www.gazdlaciebie.pl

DOSTAWA
W większości przypadków gaz płynny dostarczany jest w ciągu 5 dni roboczych od potwierdzenia opłacenia zamówienia. W miesiącach zimowych oraz w przypadku bardzo dużej ilości zamówień czas dostawy może się wydłużyć do 10 dni roboczych. Nie istnieje żadne roszczenie prawne dotyczące zachowania 5-dniowego terminu dostawy.

Tak – dzień przed dostawą otrzymają Państwo informację sms oraz e-mail. W wiadomości zostaną Państwu również przekazane takie dane jak: przedział godzinowy dostawy np. 10.00 – 12.00 oraz telefon kontaktowy do kierowcy autocysterny. Jeżeli zaplanowany przez nas termin z różnych względów Państwu nie odpowiada, prosimy o informację na adres e-mail: info@gazdlaciebie.pl zaraz po otrzymaniu wiadomości sms oraz e-mail, jednak nie później niż do godziny 07.00 w dniu dostawy.

Tak – gazdlaciebie.pl dostarcza gaz na terenie całego kraju.

Należy pamiętać, że zgodnie z zapisami §14 ust. 5 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 06.09.1999 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy magazynowaniu, napełnianiu i rozprowadzaniu gazów płynnych ( Dz. U, 1999 Nr 75 poz.846 ze zm.), możemy napełniać zbiorniki z gazem płynnym tylko wtedy, gdy są one własnością klienta. Muszą również posiadać aktualne badania techniczne UDT. Podczas dostawy gazu kierowca może wymagać od Państwa przedstawienia tych dokumentów, a w przypadku ich braku odmówić dostawy gazu.

Tak. Odległość od cysterny do zbiornika nie może przekraczać 30 metrów, a drogi dojazdowe muszą być przejezdne dla cysterny o ładowności 20 ton.

Z uwagi na to, że dzień przed dostawą gazu są Państwo poinformowani o orientacyjnej godzinie przyjazdu autocysterny prosimy o spełnienie następujących warunków:

 • otwarcie bramy;
 • informację o szczególnych cechach drogi dojazdowej (np. stromy podjazd, brak utwardzonej drogi). Można takie uwagi zamieścić już w formularzu zamówienia w miejscu na Uwagi lub skontaktować się bezpośrednio z kierowcą w dniu dostawy pod wskazany w wiadomości sms numer telefonu;
 • zadbanie, aby droga dojazdowa była jak najbardziej przejezdna dla naszej cysterny (np. posypywanie jej w zimie piaskiem, odśnieżenie);
 • zamknięcie zwierząt na czas dostawy w domu;
 • unikanie błędów we wprowadzaniu danych w formularzu zamówienia.

Dostawy u nas są gratis! W standardowym terminie tj. 5 dni roboczych od potwierdzenia opłacenia zamówienia nic Państwo nie płacą. Termin ten może ulec wydłużeniu do 10 dni roboczych w okresie wzmożonych dostaw lub w czasie trudnych warunków pogodowych, o czym Klient zostaje poinformowany najpóźniej przed złożeniem zamówienia.

Za usługę przyśpieszonej realizacji występują takie opłaty jak:
a) PRIORYTET 2 DNI ROBOCZE – w przypadku, gdy gazdlaciebie.pl dokona dostawy we wskazanym terminie Klient zostanie obciążony dodatkową opłatą 250,00 zł brutto. Jeżeli mimo naszych starań nie uda nam się zrealizować dostawy w 2 DNI ROBOCZE kwota zostanie zwrócona na konto Klienta. Nie istnieje żadne roszczenie prawne dotyczące zachowania wskazanego terminu dostawy.
b) WSKAZANY DZIEŃ – w przypadku, gdy gazdlaciebie.pl dokona dostawy we wskazanym terminie Klient zostanie obciążony dodatkową opłatą 250,00 zł brutto. Jeżeli mimo naszych starań nie uda nam się zrealizować dostawy we wskazanym dniu kwota zostanie zwrócona na konto Klienta. Nie istnieje żadne roszczenie prawne dotyczące zachowania wskazanego terminu dostawy.

 • jeżeli podczas dostawy gazu zaistnieje uzasadnione podejrzenie, że instalacja gazu płynnego nie stanowi własności Klienta np. poprzez logo na zbiorniku lub założone plomby na zaworze wlewu gazu do zbiornika, kierowca ma prawo zażądać przedstawienia dokumentu własności zbiornika, a w przypadku braku takiego dokumentu odmówić dostawy gazu. Za złożenie fałszywego oświadczenia i wygenerowania kosztów transportu po stronie gazdlaciebie.pl, Klient może zostać obciążony kwotą 200 zł brutto, która zostanie potrącona podczas zwrotu środków z przedpłaty na konto bankowe Klienta.
 • gazdlaciebie.pl uprawniony będzie do obciążenia Klienta za brak zapewnienia dostępu do miejsca rozładunku i niepoinformowania gazdlaciebie.pl o tym fakcie ze stosownym wyprzedzeniem. Kwota maksymalna, którą Klient może zostać w takim przypadku obciążony wynosi: 200 zł brutto (zostanie potrącona podczas zwrotu środków z przedpłaty na konto bankowe Klienta).
 • gazdlaciebie.pl uprawniony będzie do obciążenia Klienta za brak zapewnienia osoby upoważnionej do odbioru dostawy gazu na miejscu dostawy i niepoinformowaniu gazdlaciebie.pl o tym fakcie ze stosownym wyprzedzeniem. Kwota maksymalna, którą Klient może zostać w takim przypadku obciążony wynosi: 200 zł brutto (zostanie potrącona podczas zwrotu środków z przedpłaty na konto bankowe Klienta).

Ostatecznym dokumentem potwierdzającym rzeczywistą ilość dostawy jest wydruk z cysterny. Jeżeli wystąpiła jakakolwiek różnica w ilości zamówionej, a dostarczonej (nawet 1 litr) to nadpłata zostanie zwrócona na konto Klienta, z którego dokonał zapłaty, w terminie do 14 dni roboczych od dnia dostawy.

PŁATNOŚCI
 • Klient ma możliwość uiszczenia ceny wyłącznie przedpłatą w wysokości 100% wartości zamówienia:
  a) przelewem na numer konta bankowego: 32 1140 1153 0000 2150 8700 1001. Na wpłatę oczekujemy 3 dni robocze;
  b) płatnością w systemie Paynow: pay-by-link oraz blikiem;

Cena gazu podawana jest w złotych polskich i zawiera wszystkie składniki, w tym podatek VAT 23%. Cena gazu wynika z aktualnego cennika gazdlaciebie.pl. Nie doliczamy opłaty za transport – usługa transportowa jest gratis. Dlatego cena gazu wyliczona poprzez formularz na stronie głównej jest ceną ostateczną.

Faktury za zakupy w sklepie gazdlaciebie.pl wysyłane są wyłącznie w formie elektronicznej na wskazany w formularzu zamówienia adres e-mail.

ZAMÓWIENIE DOSTAWY GAZU

gazdlaciebie.pl jest podmiotem świadczącym usługi wyłącznie w trybie online. Nasz proces zamawiania jest bardzo prosty.
Kalkulator cen
Dzięki naszemu kalkulatorowi cenowemu klient może w szybki i wygodny sposób dowiedzieć się, ile może zapłacić za pełny zbiornik paliwa. Wystarczy wpisać kod pocztowy lokalizacji zbiornika, jego stan napełnienia i wybrać wielkość zbiornika. Następnie zostanie wyświetlona cena gazu płynnego, obliczona ilość zamówienia i cena całkowita z podatkiem.

Dane osobowe
Aby sfinalizować zamówienie Klient jest proszony o podanie wszystkich niezbędnych danych, potrzebnych do zrealizowania zamówienia tj.
a) imię i nazwisko / nazwa firmy
b) adres dostawy / adres do korespondencji
c) e-mail
d) telefon kontaktowy
e) PESEL – jeżeli jesteś konsumentem (Ustawa o Podatku Akcyzowym); NIP – jeżeli nie jesteś konsumentem (Klient niebędący osobą fizyczną ma obowiązek być zarejestrowanym w zakresie podatku akcyzowego na platformie Ministerstwa Finansów PUESC – chcąc zamówić dostawę gazu musi zostać poprawnie zweryfikowany w tym zakresie, w przeciwnym wypadku dostawa gazu nie będzie możliwa do zrealizowana)

Dodatkowo należy zapoznać się z treścią kilku oświadczeń i je zaakceptować.
Potwierdzenie prawidłowości danych wprowadzonych do formularza
Na koniec procesu zamówienia otrzymają Państwo podsumowanie wprowadzonych danych w formularzu zamówienia. W tym momencie mogą je Państwo ponownie sprawdzić i w razie potrzeby zmienić. Jeśli wszystkie dane są poprawne, wystarczy kliknąć „Zamawiam z obowiązkiem zapłaty”, aby przejść do płatności.

Metody płatności
Klient ma możliwość uiszczenia ceny wyłącznie przedpłatą na podstawie faktury proforma:
a) przelewem na numer konta bankowego: 32 1140 1153 0000 2150 8700 1001;
b) płatnością w systemie Paynow: pay-by-link oraz blikiem;
Po finalizacji płatności otrzymają Państwo potwierdzenie wpływu zamówienia dostawy gazu do gazdlaciebie.pl na wskazany w formularzu adres e-mail. Teraz pozostaje tylko oczekiwać na dalsze komunikaty o statusie zamówienia i na dostawę.

Aktualną zawartość zbiornika można odczytać za pomocą zamontowanego na zbiorniku poziomowskazu. Znajduje się on pod kołpakiem zbiornika, a dodatkowo często przykryty jest również metalową osłonką. Skala znajdująca się na
poziomowskazie wskazuje: od 0% do 95%. Ze względu na właściwości gazu płynnego, który zwiększa swoją objętość pod wpływem wysokich temperatur, możliwe jest zatankowanie zbiornika gazem maksymalnie do 85% jego pojemności.

Minimalna ilość zamówienia wynosi 1.000 litrów.