Infolinia pn-pt 8.00 – 16.00

Cena gazu płynnego do ogrzewania domu

Kiedy warto kupić LPG, co należy wiedzieć o zmianach cen, jakie są przyczyny ich różnic? Odpowiadamy na takie pytania, aby pomóc Wam podjąć jak najbardziej opłacalną decyzję podczas zakupu gazu.
Cena gazu płynnego do ogrzewania domu

Cena gazu LPG

Zacznijmy od tego, że przy zakupie gazu płynnego nie tylko cena ma znaczenie. Warto także uwzględnić inne kryteria, których spełnienie zapewni satysfakcję i bezpieczeństwo transakcji. A zatem – zanim zdecydujecie gdzie i od kogo kupić gaz poszukajcie odpowiedzi na poniższe pytania:

– Jaką jakość usługi prezentuje dany dostawca?

– Jak traktuje klienta? Czy reaguje na jego pytania, wyjaśnia wątpliwości i pomaga?

– Czy gwarantuje deklarowaną jakość gazu?

Cena gazu płynnego propan

Następnie oceńcie oferowaną cenę za gaz. Zwróćcie uwagę, że może się ona różnić w zależności od dostawcy. Z czego to wynika? Załóżmy, że planujecie zakup gazu grzewczego propanu zgodnego z polską normą PN-C-96008;1998. Jeżeli gaz spełnia kryteria określone normą, to w tym przypadku nie będzie to miało zasadniczego wpływu na różnice w cenie. O wysokości ceny zadecyduje natomiast sezon, indywidualna ilość zamówienia, miejsce dostawy i pożądany termin dostawy.

Podpowiadamy więc czym należy się kierować podczas zamówienia dostawy gazu, aby wybór był dla Was najbardziej ekonomiczny.

– po pierwsze – zamawiajcie gaz zgodny z polską normą PN-C-96008:1998. W przeciwnym razie możecie trafić na produkt gorszej jakości o niższej wartości opałowej, a do tego zanieczyszczony.

– po drugie – tankujcie gaz poza sezonem grzewczym kiedy ceny zazwyczaj maleją.

– po trzecie – zamawiajcie odpowiednią ilość gazu. Jeśli zamówicie zbyt mało, to będzie to nieopłacalne, ponieważ koszty wyjazdu i przyjazdu cysterny oraz tankowania są i tak niezależne od zamówionej ilości.

– po czwarte – zaufajcie dostawcy z silną logistyką oraz własnymi magazynami gazu. Istotnym czynnikiem jest elastyczność dostawcy gazu, czyli to z ilu różnych miejsc w Polsce może dostarczyć gaz.

– po piąte – nie czekajcie aż opróżnicie zbiornik. Zamawiajcie gaz kiedy zobaczycie, że pozostało jeszcze 20% gazu w zbiorniku. Chodzi o to, aby nie dopuścić do zapowietrzenia zbiornika, a także, aby nie zamawiać gazu w trybie ekspresowym, co generuje dodatkowe koszty.

Podsumowując – ceny gazu propan zależą od wielu czynników. Uzależnione są także od obowiązujących giełdowych cen hurtowych oraz od kursu walut. Wpływ na ceny gazu mają także trudne do przewidzenia sytuacje kryzysowe na świecie. Jeśli chcecie podjąć najbardziej optymalną decyzję, to nie kierujcie się tylko ceną, ale także weźcie pod uwagę pozostałe czynniki, na które zwróciliśmy Waszą uwagę. To się Wam o wiele bardziej opłaci.

Sprawdź cenę gazu propan

Sprawdźcie swoją aktualną cenę gazu płynnego propan najwyższej jakości i zamówcie bezpośrednio online, bez zbędnych telefonów czy maili. Z naszą flotą dostarczymy dla Ciebie gaz szybko i bezproblemowo do każdego miejsca w Polsce.

Podziel się:
Więcej aktualności
Napisz do nas