Infolinia pn-pt 8.00 – 16.00

Czujniki gazu to Twoje bezpieczeństwo

Produkowane obecnie instalacje gazowe, w tym oczywiście najnowsze piece, zapewniają wysoki standard bezpieczeństwa. Prawidłowo eksploatowane i serwisowane umożliwiają nieprzerwaną pracę i komfort. Należy jednak pamiętać, że urządzenia techniczne, wskutek różnych czynników czy nieprzewidzianych sytuacji mogą ulec awarii. Dlatego posiadając instalację gazową w domu czy w przedsiębiorstwie zawsze warto wyposażyć się w odpowiednie czujniki gazu.
Czujniki gazu to Twoje bezpieczeństwo

Ulatnianie się gazu w zamkniętych, a nawet wentylowanych pomieszczeniach, może być niebezpieczne. Taka sytuacja może spowodować zatrucia, a nawet doprowadzić do wybuchu. Przed takim zagrożeniem mogą ochronić odpowiednie detektory. Posiadając instalację gazową warto zainwestować w czujniki, zwłaszcza, że ich zakup nie generuje dużych kosztów, a dzięki nim można uniknąć sporych strat.
Czujniki są wręcz niezbędne, ponieważ ulatniania się gazu można w ogóle nie zauważyć i nie wyczuć. W przeciwieństwie do dymu jest on niewidoczny. Czujnik gazu propan lub propan-butan posiada jednak specjalny sensor, który wykrywając ponadnormatywne stężenie gazu uruchamia alarm świetlny i dźwiękowy. Sygnalizacja czujnika pozwoli natychmiast wyłączyć instalację gazową i odciąć dopływ gazu.
Czujniki gazu LPG wyróżniają się niewielkim rozmiarem oraz łatwością instalacji. Tylko niektóre modele na rynku wymagają wpięcia do sieci. Większość z nich jest w pełni mobilna i zasilana bateriami. Nie trzeba zatem lokalizować czujnika w pobliżu gniazdka, czy doprowadzać do niego instalacji elektrycznej. Jednym słowem, montaż czujnika gazu nie wiąże się z żadnym remontem, kuciem w ścianach itp. W każdej chwili taki detektor można zamontować i zdemontować. Każdy czujnik gazu ma również wyłącznik i użytkownik może sam decydować czy czujnik ma w danym czasie działać, czy ma być wyłączony. Można je nabyć w wielu sklepach, a także kupić online, przez Internet.

Należy pamiętać, że gaz płynny propan jak i propan-butan są cięższe od powietrza, dlatego największe ich stężenie będzie występować przy podłodze.

Zalecana odległość wlotu czujnika gazu propan to 15-30 cm nad podłogą, możliwie najbliżej potencjalnego źródła emisji gazu (nie dalej niż 3 m).

Podziel się:
Więcej aktualności
Napisz do nas