Infolinia pn-pt 8.00 – 16.00

Zmagazynuj energię na zimę

Sytuacja na rynku energetycznym stała się niezwykle skomplikowana. Nieprzewidywalność wydarzeń, gwałtowne wzrosty cen, inflacja – to wszystko przyniosło negatywne konsekwencje zarówno dla gospodarki, jak i społeczeństwa. Wiele firm oraz gospodarstw domowych odczuwa skutki tej sytuacji ponosząc coraz większe koszty ogrzewania. Tymczasem przed nami sezon zimowy. Jak się do niego przygotować? Jednym z rozwiązań jest zmagazynowanie własnej energii.
ZMAGAZYNUJ ENERGIĘ NA ZIMĘ

Wybór źródła energii to kluczowy czynnik funkcjonowania domów mieszkalnych, firm, zakładów produkcyjnych czy gospodarstw rolnych. Tymczasem ostatnie miesiące przyniosły wzrost cen niektórych paliw, a także problemy z ich dostępnością. Co gorsza – pojawiła się niepewność i nieprzewidywalność wobec najbliższej przyszłości, co wywołuje niepokój, a nawet syndromy paniki.

Zastanówmy się zatem, jak można uchronić się przed negatywnymi skutkami takiej sytuacji. Od 1 kwietnia 2022 roku, czyli od dnia uruchomienia serwisu „Gaz dla Ciebie” zaufało nam wielu klientów. Dlatego, jako eksperci zajmujący się dostarczaniem gazu płynnego, chcielibyśmy podkreślić atuty posiadania własnych zbiorników LPG zarówno w przedsiębiorstwach jak i w gospodarstwach domowych. Pozwalają one bowiem na uzyskanie długoterminowej niezależności poprzez zmagazynowanie własnego paliwa i uniezależnienie się od czynników zewnętrznych.

Po pierwsze – w zbiorniku można zmagazynować paliwo, które, w zależności od potrzeb, wystarczy na długookresowe ogrzewanie budynku, wody czy zasilanie urządzeń gazowych. Szacunkowo można założyć, że zbiornik o pojemności 2700 litrów LPG zapewni roczne ogrzewanie domu o powierzchni ok. 150 metrów kwadratowych. Oczywiście są to dane szacunkowe, zależne od liczby mieszkańców i poziomu termoizolacji budynku, ale dają pogląd na to, jak długo użytkownicy zbiorników mogą być samowystarczalni. Ponadto warto pamiętać, że gaz płynny posiada najwyższą wartość opałową.

Po drugie – jedno tankowanie = jeden koszt. Nie dość, że od początku 2022 roku cena LPG jest stabilna (pomimo wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji gospodarczej pozostaje na zrównoważonym poziomie), to w dodatku nie ma problemu z dostępnością gazu płynnego. Za pośrednictwem naszego serwisu „Gaz dla Ciebie” można w każdej chwili kupić gaz płynny, z transportem do dowolnego miejsca w Polsce. Jest to niezmiernie ważne w planowaniu zarówno budżetu domowego, jak i firmowego. Raz poniesiony wydatek pozwala użytkownikom oszacować swoje koszty w perspektywie kolejnych, nawet kilkunastu miesięcy.

Po trzecie – stabilizacja i pewność. Mając napełniony własny zbiornik nie trzeba żyć w stresie, że zabraknie węgla czy drewna, albo że gwałtownie wzrosną ceny paliw. Tak naprawdę tankując swój zbiornik, użytkownicy „kupują” sobie spokój na dłuższy czas, bez obaw, że pozostaną bez ogrzewania w najzimniejszym sezonie. Nie będą musieli martwić się o opał, albo przerywać pracy przedsiębiorstwa czy zakładu z powodu braku paliwa.

Po czwarte – galopująca inflacja może wywołać rozmaite konsekwencje na rynkach, w tym także wpływać na ceny paliw. Tymczasem własny, napełniony zbiornik LPG, daje nam szansę, aby uchronić się przed zawirowaniami cenowymi różnych surowców, przynajmniej na kilka, czy kilkanaście miesięcy.

Szanowni Państwo, każdy musi samodzielnie ocenić, jaki wybór będzie dla niego najbardziej opłacalny. Powyższe argumenty pozostawiamy zatem do rozważenia, abyście mogli podejmować decyzje poparte solidną analizą „za i przeciw”.

Podziel się:
Więcej aktualności
Napisz do nas